Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I ZLOT PROOBRONNY ZALICZONY

 

Siostra Małgorzata Siemianowska i brat Jarosław Gronowski pojechali 17 września do Warszawy jako delegaci naszego bractwa na I Zlot Organizacji Proobronnych „Tobie, Ojczyzno!”.

 

Uroczystości zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Federację Organizacji Proobronnych odbyły się na Placu Marszałka Piłsudskiego.

Po uformowaniu uczestników i wprowadzeniu gości, Tomasz Siemoniak – Minister Obrony Narodowej odebrał meldunek od gen. dyw. w st. spocz. Bogusława Packa o gotowości pododdziałów, które składały się z przedstawicieli bractw kurkowych, harcerzy, grup rekonstrukcji historycznych, służb mundurowych i przede wszystkim młodzieży klas mundurowych z całej Polski.

Okolicznościowe przemówienia zapewniały o konsolidacji organizacji proobronnych w celu przygotowania do wykonywania zadań jako samodzielnych podmiotów obrony terytorialnej, konieczności edukacji młodzieży i udzielaniu wsparcia.

O udziale bractw kurkowych w zlocie wypowiedział się brat Adam GołembowskiPrezes Zjednoczenia: - Przybywając do Warszawy w ilości ponad stu osób pokazaliśmy, iż pomimo różnorodności naszych umundurowań, jesteśmy silną, zgraną grupą, której nie można pomijać przy rozmowach o obronności naszego kraju. Zjazd tak wielu bractw uważam za sukces i cieszę się, że o nas, o bractwach kurkowych, usłyszałem pozytywne opinie od ludzi na najwyższym szczeblu. Mam nadzieję, że to zaprocentuje – podkreślił Prezes.

 

Zlot zakończono defiladą na Placu Marszałka Piłsudskiego.

MS

 

Fot. Barbara i Tomasz Wojciechowscy, MS

 

Galeria

 

O wydarzeniu można przeczytać na portalach:

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla