Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tylko z jednym drugim miejscem z turnieju strzeleckiego „O srebrną Jaszczurkę”, który odbył się 4 października w Toruniu, wrócili członkowie naszego bractwa.

Do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu, choć mamy najbliżej ze wszystkich innych, niestety nie jeździ się najczęściej. A szkoda, bo atmosfera na strzelnicy – pomimo jesiennej aury – była ciepła i serdeczna. Nagrody jak zwykle zachęcały do rywalizacji, a bufet do rozmów:)

Głównym trofeum podczas jesiennego strzelania w Toruniu jest Srebrna Jaszczurka. Jest to ukłon w kierunku Związku Jaszczurczego – tajnej organizacji szlacheckiej z ziemi chełmińskiej założonej w 1397 r. w Radzyminie Chełmińskim w celu obrony przed Krzyżakami.

Najgorętsze emocje wzbudził Kur. Już w pierwszym strzale nieźle żerdź nadszarpnęła siostra Zofia Orlik - aktualny Król toruńskiego bractwa. Potem minęły trzy kolejki bez większych rewelacji, ale to, co się działo w czwartej – wzburzyło krew w żyłach zebranych na strzelnicy. Siostra Bożena Lewandowska przyłożyła broń i celnym strzałem sprawiła, że żerdź pękła, a kur... zawisł na ostatnich drzazgach! Nasza siostra Małgorzata Siemianowska była chyba trzecią osobą po siostrze Bożenie, ale pomimo trafienia w drzewiec, jej także nie udało się sprawić, żeby figura ptaka spadła. „Cud” dokonał się w następnym strzale – brat Eugeniusz Nawrocki trafił tam, gdzie trzeba było i jemu kur spadł, dając naszej siostrze II miejsce. - To mój pierwszy wyjazd do Torunia i cieszę się, że będzie wyjątkowo zapamiętany – powiedziała po strzelaniu siostra. Nagrodą w strzelaniu do kura były czekoladowe pierniki w kształcie serca. - Poczęstuję kolegów, niech to będzie taka nagroda pocieszenia, że nie zdobyli Jaszczurki – dodała.

 MS

Galeria

WYNIKI

 

Tarcza Związku Jaszczurczego:

I m-ce siostra Danuta Jagielska (Toruń)

II m-ce brat Krzysztof Smoleński (Książ Wielkopolski)

III m-ce brat Krzysztof Klucznik (Grudziądz)

 

Tarcza Okręgu Pomorskiego:

I m-ce brat Piotr Ładziak (KBS Lidzbark)

II m-ce brat Jarosław Czyżewski (Starogard Gdański)

III m-ce brat Krzysztof Smoleński (Książ Wielkopolski)

 

Tarcza 16-lecia reaktywacji Bractwa:

I m-ce brat Jarosław Czyżewski (Starogard Gdański)

II m-ce brat Piotr Ładziak (Lidzbark)

III m-ce brat Jerzy Małka (Brusy)

 

Tarcza Ziemi Chełmińskiej:

I m-ce brat Piotr Ładziak (Lidzbark)

II m-ce siostra Danuta Jagielska (Toruń)

III m-ce brat Kazimierz Laskowski (Starogard Gdański)

 

Pistolet:

I m-ce brat Krzysztof Smoleński (Książ Wielkopolski)

II m-ce siostra Danuta Jagielska (Toruń)

III m-ce brat Józef Jarosz (Toruń)

 

Kur:

I m-ce brat Eugeniusz Nawrocki (Śmigiel)

II m-ce siostra Małgorzata Siemianowska (Solec Kujawski)

III m-ce brat Józef (Lidzbark)

 

 

 

Joomla templates by a4joomla