Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sprawnie i w zgodzie przebiegło tegoroczne walne zebranie członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim, które miało charakter sprawozdawczo-wyborczy.

Odbyło się ono 29 stycznia br. w soleckiej świetlicy "Jagódka". W pierwszej części podsumowano sytuację ogólną bractwa – wyjazdy na strzelania i zrealizowane plany, jak również pracę Zarządu w 2015 roku. Działania te pozytywnie zaopiniowała Komisja Rewizyjna, której Przewodniczący, brat Andrzej Siemianowski, podkreślił zaangażowanie poszczególnych członków oraz pochwalił starania podejmowane na rzecz reprezentowania Bractwa na zewnątrz. Kiedy jednogłośnie udzielono ustępującemu Zarządowi, przeprowadzono procedurę wyborów.

Tak naprawdę cztery osoby z sześcioosobowego składu zostały ponownie powołane do pełnienia funkcji, które sprawowały w kadencji 2012-2016. Są nimi: Prezes – brat Zbigniew Kołota, Wiceprezes – brat Robert Fałek, Sekretarz – siostra Małgorzata Siemianowska i Skarbnik – brat Paweł Konwiński. Do pracy w kadencji 2016-2020 zaangażowano także brata Bartłomieja Wesołowskiego jako Strzelmistrza i brata Mirosława Cabana jako Marszałka. Obaj mieli już okazję należeć do Zarządu Bractwa, więc doskonale wiedzą co i jak :)

Dość znacznie zmieniły się natomiast składy Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego.

Do pierwszego tworu w kadencji 2016-2020 wybrano braci: Mariana Piotrowicza jako Przewodniczącego, Bogdana Hybnera i Jana Zajkowskiego. Natomiast Sąd Honorowy tworzą bracia: Michał Rygol jako Przewodniczący, ks. Płk Tadeusz Łukaszczyk i Andrzej Siemianowski.

Głównym tematem obrad, poza wyborami i strzelnicą, były ustalenia dot. Obchodów 10-lecia Reaktywacji Bractwa. Na chwilę obecną możemy zdradzić tylko tyle, że planujemy wieczernicę historyczną i huczne strzelanie reaktywacyjne. Szczegóły już niedługo.

Nowo powołanemu Zarządowi życzymy owocnej pracy!

MS

Galeria

Joomla templates by a4joomla