Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

W dniu 11 lutego 2023 roku, w murach zaprzyjaźnionej Restauracji Jaskiniowa odbyło się Walne Zgromadzenie członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim.


Obrady poprowadził Brat Michał Rygol - Prezes Honorowy Bractwa. Gościem specjalnym była Pani Teresa Substyk Burmistrz Solca Kujawskiego i jednocześnie Członek Honorowy Naszego Bractwa.
Podsumowaliśmy miniony rok pracy. Zarząd Bractwa w składzie Prezes Robert Fałek, Vice Prezes Zbigniew Kołota, Sekretarz Bartłomiej Gapski, Skarbnik Paweł Konwiński, Strzelmistrz Jarosław Gronowski, po przedstawieniu sprawozdań z działalności za 2022 rok, jednogłośnie otrzymał absolutorium.
Dużym sukcesem ubiegłego roku było wykupienie terenu i uzyskanie aktu własności Strzelnicy Brackiej. Organizujemy na niej okolicznościowe imprezy strzeleckie dla mieszkańców. Bierzemy aktywny udział w uroczystościach i imprezach odbywających się na terenie naszej gminy. Uczestniczymy i zdobywamy czołowe nagrody w turniejach strzeleckich odbywających się w innych bractwach. Bracia Robert Fałek, Bartłomiej Gapski, Jarosław Gronowski, Wojciech Sokół, Jacek Bogłowski są strzelcami liczącymi się, nie tylko w okręgu bydgoskim. Na sugestie mieszkańców przyspieszyliśmy planowane prace polegające na wygłuszeniu stanowisk strzeleckich, by nasza aktywność na strzelnicy była jak najmniej uciążliwa dla sąsiadów.
W 2023 roku planujemy dalsze prace usprawniające działanie i funkcjonalność strzelnicy, organizację imprez dla mieszkańców, rozwijanie współpracy z innymi organizacjami i instytucjami. O terminach będziemy informować na bieżąco.

Ukoronowaniem dnia był Bal Królewski z udziałem zaproszonych gości i Braci Kurkowych. Bal rozpoczęliśmy od wręczania nagród i podziękowań.
Król Jacek Cabaj wręczył m.in. statuetki miniatury - kopie „Strzelca Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim”. Oryginał Strzelca stoi nieopodal wejścia do JuraParku.
Wyjątkową miniaturę z nr 006, otrzymała Siostra Teresa Substyk, która od lat uczestniczy w pracach i wspiera Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Solcu Kujawskim.
Statuetkę miniaturę z nr 007 - za integrację, łączenie ludzi i pasji, rozwój stowarzyszenia otrzymał Prezes Brat Robert Fałek.
Szczególne podziękowania za pracę na rzecz bractwa złożyliśmy również małżonce naszego Brata Prezesa - Siostrze Joannie Fałek.
Gratulacjom, podziękowaniom nie było końca.
Tańce i toasty trwały do białego rana.

 

Fot. Brat Bartłomiej Wesołowski

pm

 

 

Joomla templates by a4joomla