Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 12 sierpnia 2023 r na naszej strzelnicy odbył się piknik strzelecki.

Otwarcia dokonali Pani Teresa Substyk Burmistrz Solca Kujawskiego oraz brat Robert Fałek Prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim.

Licznie przybyli mieszkańcy wzięli udział w turnieju strzeleckim, który trwał do ostatniego strzelca. Tuż po zakończeniu Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Bartłomiej Czaki i Król Soleckiego Bractwa Kurkowego brat Jacek Bogłowski wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe. Walka o miejsca była bardzo zacięta, a różnice pomiędzy miejscami przed i na podium jednopunktowe.

W trakcie pikniku stoisko promocyjne wystawiła Straż Graniczna. Dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych uczestników, cieszyło się pilotowanie robotów będących na wyposażeniu funkcjonariuszy. 

Policja zapewniła udział technika z Wydziału Techniki Kryminalistycznej, stanowiska promocyjnego m.in. z grami i zabawami dla dzieci, radiowozu z Solca Kujawskiego w nowym oznakowaniu oraz motocyklisty z Wydziału Ruchu Drogowego.

Praktyczne pokazy wyszkolenia strzeleckiego pokazała firma: strzelnicabydgoszcz.pl

Atrakcje na torze łuczniczym obsługiwali niezawodni łucznicy z UKS Sokół Brzoza.

Zadania i wyposażenie prezentowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim. Chętni mogli m.in. "gasić pożary" oraz zwiedzić "namiot z niespodzianką".

Jak co roku o bezpieczeństwo uczestników pikniku dbali ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego BIZON Solec Kujawski. Również zaprezentowali swoje wyposażenie, pojazdy oraz umiejętności. Chętni mogli przejść krótkie praktyczne szkolenie.

Wśród innych atrakcji była grochówka z kuchni polowej, pierogi, lody, gofry.

Wszystkim Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok.

 

pm

 

 

 

Joomla templates by a4joomla