Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

W dniu 20 stycznia 2024 r. na naszej strzelnicy odbyło się Pierwsze Zimowe Strzelanie o Order Wędrowny Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim. Zawody strzeleckie rozgrywane wyłącznie pomiędzy braćmi soleckimi były zacięte, a różnice punktowe niewielkie.

W 2024 roku zawody wygrał i Kawalerem Orderu Wędrownego został brat Jarosław Gronowski.

Pierwszym Kawalerem Orderu Wędrownego po jego odzyskaniu w 2023 r. został brat Jakub Pycior, który w dniu dzisiejszym przekazał order bratu Jarosławowi Gronowskiemu.

Order Wędrowny powrócił do naszego bractwa w ubiegłym roku, po wieloletniej tułaczce. Został ustanowiony w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jego historię przedstawimy w osobnej publikacji. W tym roku powróciliśmy do międzywojennej tradycji zimowych zawodów w walce o miano Kawalera Orderu Wędrownego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim.

 

fot. B.Wesołowski

pm

 

 

Joomla templates by a4joomla