Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udział w uroczystościach lokalnych to jeden ze statutowych sposobów prezentowania Bractwa, dlatego stawiliśmy się na Otwarciu Jurajskiego Ogrodu Botanicznego, które odbyło się 24 maja na terenie soleckiego Parku Dinozaurów.

Wśród zaproszonych gości, poza władzami samorządowymi i przedstawicielami instytucji działających na terenie Solca, znaleźli się: Irena Santor, Krystyna i Anna Nawrockie, Piotr Lichota – Prezes Stowarzyszenia „Delta”, Alina i Jakub Siedleccy z Nadleśnictwa Solec Kujawski oraz fundatorzy drzewek do arboretum. Gości przywitał i ideę oraz proces powstania Ogrodu Botanicznego przybliżył Pan Ryszard Głuszec, pomysłodawca i główny organizator przedsięwzięcia, a prywatnie – sympatyk naszego stowarzyszenia.

Po krótkim wstępie zaproszono wszystkich na teren ogrodu, gdzie posadzono aleję dębów oraz przecięto wstęgę, symbolizującą uroczyste Otwarcie Jurajskiego Ogrodu Botanicznego.

Nasza formacja, oprócz oddania salwy z armaty i moździerza, także ma swój wkład w powstanie tegoż ogrodu. Musimy się pochwalić, że jedno z drzewek w kolekcji – Chojna Kanadyjska – jest sygnowana mianem naszego Bractwa.

Mamy nadzieję, że w przyszłości – zarówno Bractwo, jak i mieszkańcy Solca - przyczynią się do powiększenia kolekcji ogrodu botanicznego.

 

MS

Fot. JG, MS

Galeria

 

 

Joomla templates by a4joomla