Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z uwagi na rozpoczęcie sezonu pikników, wyjazdów i zabaw organizowanych "pod chmurką" ciężko było ustalić nam terminy kilku spotkań, podczas których przyjęlibyśmy nowych członków, strzelalibyśmy o tytuł Króla AD 2014 i zorganizowalibyśmy doroczne strzelanie. Wobec powyższego ustaliliśmy, że wszystkie te imprezy odbędą się w jednym dniu. I tak dzień 7 czerwca poświęciliśmy dla Bractwa.

 

PRZYJĘCIE NOWYCH CZŁONKÓW

Uroczystości Dnia Brackiego, których pierwszym etapem było przyjęcie w poczet członków trzech osób, rozpoczęły się od odegrania Hymnu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Po przywitaniu zebranych w świetlicy "Jagódka" brat Zbigniew Kołota podsumował roczny okres kandydacki Panów Jarosława Guździoł i Bogdana Hybnera oraz dokonał prezentacji Pana Ryszarda Głuszca – kandydata na członka wspierającego. Następnie osoby te złożyły ślubowanie na sztandar, co jest przypieczętowniem ich przynależności do Bractwa. Dodatkowo bracia Jarosław i Bogdan jako członkowie zwyczajni otrzymali Patent Brata Kurkowego.

To podniosłe wydarzenie zakończyły gratulacje i życzenia wielu sukcesów na niwie brackiej.

 

STRZELANIE KRÓLEWSKIE

Kolejnym etapem było wyłonienie spośród nas Króla AD 2014. Nawiązując do tradycji przedwojennej – w roku parzystym strzelamy do kura na żerdzi. Kolejność strzelania ustala się w drodze losowania numerów. Po ustaleniu listy przystąpiliśmy do dzieła. 13 strzelców strzelało i strzelało, i strzelało, i strzelało, i pewnie strzelałoby do wieczora, bo taki trudny drzewiec został przygotowany przez brata Roberta Fałek, że kur nie chciał zlecieć! Wreszcie, po 178 strzałach, w 14-stej kolejce kur spadł... przyjętemu niespełna dwie godziny wcześniej bratu Jarosławowi! Nikt nie mógł w to uwierzyć, gdyż taka sytuacja, że nowo przyjęty członek zostaje królem zdarza się niezwykle rzadko. Król Jarosław, dzwoniąc do żony Anny, bardzo starannie dobierał słowa, gdyż wszyscy baliśmy się, że ta z wrażenia pojedzie na porodówkę! Na szczęście ten czarny scenariusz się nie sprawdził i Królowa przybyła na dekorację.

 

STRZELANIE ROCZNICOWE

Zanim jednak nastąpiło przekazanie insygniów, odbyliśmy doroczne strzelanie, na które zjechały się bractwa z: Lidzbarka, Czarnego, Kcyni, Nakła, Więcborka i Piechcina. Swoją obecnością zaszczycili nas także przyjaciele z Koła Miłośników 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy oraz aktualny Król Zjednoczenia brat Włodek Smółka z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z małżonką.

Rywalizacja odbywała się do czterech tarcz: Bufetowej, Brackiej, Imieninowej brata Roberta Fałek oraz Króla Jarosława Gronowskiego. Piątą konkurencją było strzelanie do Kura. Bój o nagrody był naprawdę bardzo zacięty, o czym świadczy ilość dokupowanych kartek. Jednak mimo wszystko cieszymy się, że zawody przebiegły bezpiecznie i w rodzinnej wręcz atmosferze, dzięki czemu prawie każde bractwo zabrało ze sobą nagrody, które wręczali: Teresa Substyk – członek honorowy Bractwa i Burmistrz Solca Kujawskiego i brat Zbigniew Kołota, Prezes Bractwa.

Przed wręczeniem nagród nastapiło przekazanie Łańcucha Królewskiego – ustępujący Król Jarosław Gronowski, któremu podczas uroczystości nadano przydomek "Wesoły", pożegnał się z symbolem królowania na rzecz brata Jarosława Guździoł. Zaś Królowa Lidia Gronowska przekazała swej następczyni Annie Guździoł  Diadem Królewski.Życzenia i gratulacje Parze Królewskiej AD 2014 złożyli przedstawiciele Kcyńskiego Bractwa.

Dzień Bracki zwieńczył Raut Królewski, który trwał do późnych godzin nocnych.

 

 

Zwycięzcami zostali:

 

w strzelaniu do Tarczy Brackiej:

I m-ce brat Radosław Drzewoszewski (Lidzbark)

II m-ce brat Jerzy Małka (Czarne)

III m-ce brat Robert Fałek (Solec Kujawski)

 

w strzelaniu do Tarczy Króla Jarosława Gronowskiego:

 

I m-ce brat Jerzy Małka (Czarne)

II m-ce siostra Magdalena Chudzik (Kcynia)

III m-ce brat Roman Jabłoński (Nakło)

 

w strzlaniu do Tarczy Imieninowej brata Roberta Fałka:

I m-ce siostra Magdalena Chudzik (Kcynia)

II m-ce brat Piotr Ładziak (Lidzbark)

III m-ce brat Mariusz Tamborski (Nakło)

 

w strzelaniu do Kura:

I m-ce brat Zbigniew Wiśniewski (Piechcin)

II m-ce brat Eugeniusz Chudzik (Kcynia)

III m-ce siostra Małgorzata Siemianowska (Solec Kujawski).

 

Tarczę Bufetową zdobył brat Jerzy Małka (Czarne),

a nagrodę specjalną do tej tarczy – za największą ilość wykupionych kartek – brat Piotr Ładziak (Lidzbark).

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do nas za rok!

MS

Foto: Tomasz Guździoł, Jarosław Guździoł i Małgorzata Siemianowska.

 

Galeria Przyjęcia nowych członków

Galeria Strzelania Królewskiego

Galeria Strzelania Rocznicowego

Galeria Rautu Królewskiego

 

Joomla templates by a4joomla