Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21 czerwca zapisał się w naszym kalendarzu wyjazdem do Kcyni. Przyczynkiem do odwiedzenia tego pięciotysięcznego miasteczka był podwójny Raut Królewski zorganizowany przez Króla Okręgu Bydgoskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP AD 2014 – Eugeniusza Chudzika i Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kcyni AD 2014 – Magdalenę Chudzik (prywatnie teścia i synową).

Brat Eugeniusz tytuł wystrzelał podczas zawodów w Nakle tydzień prędzej, natomiast siostra Magdalena – na początku czerwca.

Na kcyńskiej strzelnicy, w obecności rodziny, zaproszonych gości i członków zaprzyjaźnionych bractw nastąpiła intronizacja Króla Magdaleny I, na którą złożyły się: przekazanie insygniów, odczytanie przyrzeczenia i tradycyjne wypicie kufla piwa przez nowego króla oraz salwy honorowe i życzenia dla obu panujących.

Mimo deszczowej pogody, po części oficjalnej, biesiadowano do późnych godzin nocnych.

 

Tekst i Fot. MS

Galeria

O tym wydarzeniu szerzej można przeczytać na stronie kcyńskiego Bractwa

Joomla templates by a4joomla