Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opłatek – symbol pojednania, przebaczenia, miłości i przyjaźni - raz do roku skupia wokół wigilijnego stołu osoby, które szanują się wzajemnie i tworzą coś wspólnego. W brackiej rodzinie spotkanie opłatkowe połączone ze składaniem życzeń ma charakter wyjątkowy – przede wszystkim scala na co dzień zabieganych członków bractwa i ich rodziny.

Nasza kolacja wigilijna odbyła się 13 grudnia w klubo-kawiarni „Bowling Club”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ks. płk Tadeusz Łukaszczyk – Kapelan Okręgu Bydgoskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP oraz Prezes 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich – Mariusz Uselis wraz z małżonką. Podobnie jak w ubiegłym roku – ks. kapelan odczytał fragment z Pisma Świętego i pobłogosławił przyniesione przez nas potrawy, po czym nastąpiło wzajemne składanie życzeń. Po wieczerzy Para Królewska – Anna i Jarosław Guździołowie obdarowali zebranych skromnymi upominkami. Spotkanie zakończono wspólnym kolędowaniem.

MS

 Galeria

 

 

 

Joomla templates by a4joomla