Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Styczeń w brackim kalendarzu zapisał się cyklicznym wydarzeniem jakim jest spotkanie biskupa diecezji bydgoskiej z członkami bractw kurkowych. Organizatorem tegorocznej kolacji było Nakielskie Bractwo Kurkowe pw. Św. Jerzego.

Do restauracji „Art Cafe” w Nakle nad Notecią 14 stycznia przyjechali członkowie bractw z Kcyni, Szubina, Piechcina, Więcborka, Wyrzyska oraz Łobżenicy i Gołańczy. Wśród gości znaleźli się także bp Jan Tyrawa – ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, ks. płk Tadeusz Łukaszczyk – kapelan Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP, ks. Michał Kostecki – kapelan kcyńskiego bractwa oraz Sławomir Napierała – burmistrz Nakła. Nas również nie zabrakło!

Po przywitaniu zebranych przez brata Romana Jabłońskiego – przedstawiciela gospodarzy, głos zabrał biskup Tyrawa, który podkreślił znaczenie kultywowania tradycji przez członków ruchu brackiego oraz zaapelował, abyśmy nie wstydzili się swojej wiary.

Spotkanie zakończono kolędowaniem i wykonaniem pamiątkowych fotografii.

 

MS

Galeria

O tym wydarzeniu napisał portal: kcynia.info

 

 

Joomla templates by a4joomla