Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

17 i 18 kwietnia br. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach gościło ponad 80 bractw z całej Polski. Powodem zjazdu w sercu Śląska był XIV Kongres, czyli XIV walne zebranie delegatów, podczas którego wybiera się władze na 3-letnią kadencję. Z ramienia naszego Bractwa delegatami zostali brat Jan Zajkowski i siostra Małgorzata Siemianowska.

W pierwszy dzień licznie zebrani kurkowie przemaszerowali z placu Wolności na tarnogórski rynek, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie zjazdu. Przybyłych gości powitali przedstawicieli władz lokalnych i miejscowego bractwa. Następnie korowód udał się do kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła na mszę koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Jana Kopca Ordynariusza Diecezji Gliwickiej.

Napełnieni słowem Bożym siostry i bracia udali się do Kompleksu Zamkowego w Tarnowicach Starych, gdzie po smacznym obiedzie, rozpoczęto obrady.

Nad sprawnym i zgodnym z brackim prawem przebiegiem zebrania czuwała pięcioosobowa Komisja Skrutacyjno -Wyborcza, w składzie której znalazła się nasza siostra Małgosia.
Po wyczerpaniu sprawozdań i dyskusji nad nimi oraz po udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi, przyszedł czas na bardziej emocjonującą część – wybory.

Spośród 14 zgłoszonych kandydatów do Zarządu weszło 10. Prawie wszyscy z nich pracowali w kadencji 2012-2015. Niewiele zmian nastąpiło także w Komisji Rewizyjnej. Znacznie zmienił się natomiast Sąd Honorowy.

Komisja Skrutacyjna zakończyła pracę o 21.36. - To był trudny dzień. Nie mniej jednak cieszę się, że powierzono mi odpowiedzialne zadanie, z którego mam nadzieję rzetelnie się wywiązałam. Był to mój pierwszy Kongres, więc wszystkie emocje jeszcze we mnie żyją – podkreśliła siostra Małgosia.

Wieczór zakończono salwą honorową na cześć Prezesa Adama Gołembowskiego i rautem brackim.

 

Po obowiązkach przyszedł czas na przyjemności. Sobotę spędziliśmy na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Nie każdy ma okazję podejrzeć pracę komandosów od kuchni – wypróbować broń, wziąć udział w zajęciach na wideostrzelnicy, zwiedzić jednostkę czy przebyć plac treningowy. Nas dostąpił ten zaszczyt :) - Muszę przyznać, że pomimo tego, że jestem kobietą, zafascynowała mnie jednostka, a szczególnie pokazy na wideostrzelnicy – dodała siostra.

Na wojskowej strzelnicy zaś bracia rywalizowali o tytuł Króla Zjednoczenia KBS RP. Zmagania te wygrał brat Piotr Sitarz z Ostrowa Wielkopolskiego.

MS

 Fot. Patryk Pijarowski, MS, Yanek Skowrońsky

Galeria

Relacje z Kongresu pod adresami:

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla